Ak nemáte ani poňatia ako sa starať o svoje vlasy, riaďte sa radami skúsených blogerov, kaderníkov a vlasových maniakov. Úplne súhlasia s tým, že najlepšou metódou zlepšenia stavu vlasov je olejová kúra na vlasy. Je to bežná metóda starostlivosti o pokožku hlavy, pochádzajúca z Indie. Stačí len jeden pohľad na hinduistické ženy a je jasné, že ich metódy starostlivosti o vlasy musia byť tými najlepšími.

Preto neexistuje žiadna iná príručka, ktorej sa máte držať, ako len začať nanášať olejovú kúru na vlasy.

Ako často by sa mala nanášať olejová kúra na vlasy aby fungovala?

Nanešťastie, na túto otázku neexistuje jediná a ľahká odpoveď. Častosť aplikácie závisí od stavu vlasov. Ak používate zosvetľovače, farby alebo často používate fén, mali by ste vykonávať olejovú kúru na vlasy aspoň dvakrát týždenne; pred každým šampónovaním vlasov. Na druhej strane, ak nemáte až tak veľmi poškodené vlasy, stačí vám na nich nanášať olej každý druhý týždeň. Pamätajte si ale, že nesmiete zabudnúť ani na jednu aplikáciu.

Keď neviete, aký vlasový olej si máte zvoliť

Po prvé, nemajte obavy! Nie ste jediná, ktorá má tento problém. Mnoho žien tiež nevie ako na to. A skutočne, voľba správneho vlasového oleja je veľmi dôležitá. Vďaka aplikácii vhodných olejov sa vám rozhodne zlepší stav pokožky hlavy a vlasov. Na kozmetických blogoch nájdete množstvo tipov, ktoré vám pomôžu pri nákupe vlasového oleja. Čo je mimoriadne významné, nezabudnite zladiť olej s pórovitosťou svojich vlasov: nízkou, strednou alebo vysokou. Majte na pamäti obsah esenciálnych mastných kyselín (EMK). Ak si idete naniesť olejovú kúru na vlasy po prvýkrát, odporúča sa vybrať si oleje, ktoré práve máte doma alebo siahnuť po zmesiach, dostupných v obchode.

NEZABUDNITE: Olejová kúra na vlasy vám neprinesie žiadne účinky, ak používate olejové produkty na vlasy obsahujúce silikóny. Tieto prípravky skutočne fungujú, ale len povrchne.

Tri kvapky alebo dve lyžičky? Koľko oleja sa má aplikovať na vlasy?

To závisí. Množstvo oleja musí ísť ruka v ruke s dĺžkou, hustotou, stupňom poškodenia a pórovitosti vlasov. Veľký význam má aj konzistencia produktu, ako aj to, či sa dá ľahko odstrániť alebo nie. V skutočnosti sa olejová kúra na vlasy líši od bežnej starostlivosti o vlasy dávkou použitého oleja. Cieľom kúry je priniesť okamžité výsledky, čo umožňuje a zaručuje väčšie množstvo oleja použitého na vlasy. Čo je zaujímavé, majte na pamäti, že väčšie množstvo oleja naneseného na vlasy ovplyvňuje čas určený pre jeho zmytie. Šampóny následne obsahujú SLS, ktoré dehydratujú vlasy a môžu prispieť k podráždeniu pokožky hlavy. Výsledok? Olejová kúra na vlasy neprinesie vôbec žiadne pozitívne účinky.

Už ste si kúpili ten najlepší prípravok. Čo je to olejová kúra na vlasy?

Existuje množstvo spôsobov, ako vykonať olejovú kúru na vlasy. Tú najvhodnejšiu pravdepodobne objavíte metódou pokusu a omylu. Olejová kúra na vlasy sa môže aplikovať buď pred alebo po šampónovaní vlasov. Zmiešajte jednu porciu oleja s troma porciami kondicionéru a nechajte ich pôsobiť na vlasoch aspoň pol hodinu. Potom si umyte vlasy. A aké sú spôsoby aplikácie olejovej kúry na vlasy? Tu sú tie najpopulárnejšie:

  • votretie pár kvapiek oleja do končekov vlasov hneď po šampónovaní
  • vmasírovanie oleja do vlhkých prameňov
  • zmiešanie pár kvapiek oleja so šampónom a umytie vlasov s touto zmesou
  • pridanie oleja do masky na vlasy alebo kondicionéru

Funguje to alebo nie? Účinky olejovej kúry na vlasy

Čo určuje, že vlasový olej, ktorý sme použili splnil svoju úlohu? To je ľahké! Vlasy proste vyzerajú lepšie ako pred kúrou. Avšak ak ste si nevšimli žiadne zlepšenie, zameňte olej za lepší, ktorý obsahuje iné látky, pričom obsahuje EMK. Ak nevidíte žiadne zlepšenie, potom je najpravdepodobnejšie, že ste olej nezladili s potrebami svojich vlasov. Tak ešte raz: starajte sa o vlasy s vysokou pórovitosťou s poly-nasýtenými olejmi, vlasy s nízkou pórovitosťou s nasýtenými kyselinami a vlasy so strednou pórovitosťou s mono-nasýtenými olejmi.

Môžete aplikovať vlasový olej na pokožku hlavy? Ako na to?

Samozrejme, že môžete. Samozrejme, nie všetky vlasové oleje sú vhodné pre rozmaznávanie pokožky hlavy. Avšak niektoré z nich sa môžu aplikovať bez obmedzenia. Dôležité je, aby ste vykonali preventívne opatrenia pri nanášaní oleja na svoju hlavu. Ak sa budete riadiť inštrukciami uvedenými nižšie, určite si všimnete len pozitívne výsledky. Tak začnime!

  1. Najprv vykonajte test na alergiu. Votrite jednu kvapku oleja do pokožky za uchom a pozorujte toto miesto nasledujúcich 24 hodín, či si všimnete nejaké podráždenie, ktoré sa môže objaviť. Ak vaša pokožka nesčervená, nescitlivie, nesvrbí a ak sa epiderma nešúpe, potom môžete olej voľne používať. Tento druh testu sa odporúča hlavne pri používaní indických olejov.
  2. Precízne si umyte vlasy. Sébum, nečistoty, lupiny a odumreté bunky epidermy môžu zostávať medzi vlasmi. Pre urýchlenie absorbcie nasprejujte pokožku hlavy s hydratačným sprejom na vlasy.
  3. Vlasy rozčešte. Urobte to jemne, aby ste sa vyhli motanicám.
  4. Rozdeľte vlasy na sekcie a naneste pár kvapiek oleja priamo na pokožku hlavy. Aby ste to urobili precízne, využite jeden z nasledujúcich predmetov: pipetu, štetec na farbenie vlasov alebo svoje prsty.
  5. Masírujte svoju pokožku hlavy. Vďaka tomu rovnomerne roznesiete olej, zlepšíte krvný obeh a odpočiniete si. Avšak, buďte opatrné, aby ste si nezamotali vlasy.
  6. Ak chcete, môžete si na hlavu nasadiť čiapku z alobalu, uterák alebo teplú čiapku. Vďaka tomu zlepšíte pôsobenie oleja.
  7. Olej nechajte na vlasoch niekoľko hodín. Následne si umyte hlavu s kondicionérom, a potom jemným šampónom.